Із січня волиняни платитимуть за газ двома рахунками: один – постачальнику за спожите блакитне паливо, другий – “Волиньгазу” за його доставку. Ці зміни наприкінці грудня ухвалила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Затверджений і новий щомісячний тариф за доставку природного газу до осель волинян: однаковий як для міських, так і для сільських мешканців – одна гривня і майже одна копійка за кубічний метр газу, а з липня 2020-го волиняни платитимуть 1 гривню 32 копійки за доставку одного кубометру блакитного палива.

Газовики запевняють – тариф змінюватись не буде, та радять оплачувати їхні послуги на декілька місяців уперед, щоб уникнути банківської комісії. Скільки треба заплатити, можна порахувати самотужки, якщо відомий об’єм газу, спожитий за минулий “газовий” рік.  Використаний річний об’єм блакитного палива множимо на тариф та ділимо на 12 місяців – отримуємо щомісячний платіж за доставку.

На оплаті послуги із доставки газу можна і зекономити. Якщо споживач протягом року заощаджував паливо та зменшив обсяги споживання газу, то у наступному році вартість доставки зменшиться.

У “Волиньгазі” також повідомили, що у травні цього року в Україні запрацює ринок газу, а отже – споживачі самі зможуть обирати постачальників блакитного палива, зважаючи на ціну, яку вони запропонують. Проте, незалежно від того, у кого купуватимуть газ волиняни, розподіляти його по домівках буде саме “Волиньгаз”.