Лучанин Володимир Перчук змайстрував справжню козацьку гармату – близько тонни вагою і півтора метра в довжину. Це справжня козацька гармата 18-го століття. Щоправда, виготовлена вже у 21. Але від старовинних її не відрізнити.

З таких гармат стріляли у 18 столітті. Та протестувати гармату вдалося і в наш час. Зафільмували ці кадри у німецькому документальному фільмі про історію зброї. Саме на їхнє замовлення Володимир гармату і виготовив. Він єдиний, хто спромігся настільки точно відтворити давню зброю. Як виявилося, не лише ззовні.

“Коли я раніше бачив фільми з тим, що ядро падає, воно ніби вибухає – там великий викид землі, я тому не вірив. Поки не спробував цієї гармати. Я зрозумів, що це абсолютна правда. Така маса кінетичної енергії від ядра, що земля дійсно вилітає, як після вибуху”, – розповідає отаман Козацького стрілецького братства Володимир Перчук.

Це – остання робота Володимира Перчука. За 20 років йому вдалося виготовити з десяток гармат, а також луки, арбалети, козацький віз, намет та казани. Вже невдовзі їх та зброю інших епох зможуть побачити лучани на фестивалі “Україна крізь віки”.

Усіх охочих відчути атмосферу різних епох чекають 24 серпня на території Луцького замку. Саме там чекатиме їх і ця гармата.