Луцьк готується до Провідної неділі. Тисячі лучан наводять лад поблизу могил рідних, вивозить сміття та проводить благоустрій профільне підприємство.
Де сміття вивезти встигли, де відклали на останній день, то ж ще не прибрано. Кажуть, роботи багато, міських кладовищ – п’ять, ще й погода раніше прибиранню не сприяла. Та це вже не місце, за яким повинен доглядати спецкомбінат комунально-побутового обслуговування. Він відповідає за площі, доріжки та могили тих, у кого немає родичів згідно спеціального реєстру.
Інколи люди й самі більше смітять, аніж прибирають. Не викидають штучні квіти у смітник, а так – де попаде, аби подалі від могили. Щоправда, вже цього року представники УПЦ звернулися до мирян з пропозицією приносити лише живі квіти.
Та продавці кажуть, що штучні квіти купують, як раніше. Попит є, а на Великодні свята кілька разів потрібно товар довозити. Та перехожі кажуть, що це й не дивно. Адже штучні квіти в рази дешевші: від двох гривень до 150. Вазони живих можна придбати від двадцяти. А от гвоздики, троянди та тюльпани від тридцяти за одну штуку.