Луцька міська рада оголосила тендер на закупівлю 10-ти тролейбусів. Свої пропозиції подали дві фірми, які  раніше жодного разу не займалися постачанням транспортних засобів.
Перша місцева -“Світогор”. Зареєстрована вона ще у 2004 році у селі Боголюби Луцького району. Але знайти її не так просто.
В офіційних документах вказано, що фірма зареєстрована у приміщенні сільської ради. Але на першому поверсі зачинено, а на другому – керівництво села. Тут про таку фірму чули. Розпитати про те звідки підприємство везтиме тролейбуси і що це за машинами нам не вдалося і по телефону.
Відомо те, що це тролейбуси марки Шкода. Вони прописані у тендерній документації, але вже у паперах іншої фірми навіть марки не вказано, як і місця, у якому вони курсували раніше. Йдеться про німецьку компанію з українським корінням «Норстек». Її місце реєстрації – місто Франкфурт-на-Майні. Статутний капітал компанії – 25 тисяч євро. Директор фірми – Олег Гуткін – українець та має дніпровську прописку. На відкритих німецьких ресурсах вдалося знайти інформацію про сфери діяльності «Норстеку». А це торгівля товарами всіх видів, зокрема, продуктами харчування і сільськогосподарською продукцією.
Власне про Швейцарські тролейбуси писав на своїй сторінці у Фейсбук радник міського голови Ігор Поліщук. Переконував, таку техніку, доступну та з кондиціонером будуть доставляти до Луцька уже з квітня цього року. Але сталось так, що у квітні лише оголосили тендер. За збігом обставин, чимало вимог до предмету закупівлі співпали з характеристиками швейцарської техніки. Зокрема, це довжина, ширина та рік виробництва тролейбусів.