Луцька єврейська громада готує позов до суду на голову Волинської ОДА. Причина: вони не хочуть, щоб передача синагоги у користування відбувалася на конкурсній основі. На їхню думку губернатор повинен видати розпорядження про передачу синагоги у користування єврейській громаді, як це відбувалось із християнськими храмами після розпаду СРСР.

У планах ортодоксальної громади, облаштувати там музей юдаїзму, також проводити спільні зустрічі. Можливість знову претендувати на синагогу в Луцьких євреїв з’явилася коли суд зобов’язав колишнього орендаря – спортклуб «Динамо» звільнити приміщення через порушення умов договору. Балансоутримувач синагоги – історико-культурний заповідник «Старий Луцьк» одразу почав шукати нового користувача. Але, кажуть, передавати синагогу будуть лише через конкурс, який проводить фонд держмайна України. Необхідні для цього документи уже надіслали у міністерство культури.

Поки у синагозі кілька разів у тиждень займаються діти із спортклубу «Динамо». Представники заповідника кажуть, дозволили тільки тому, що найменшим спортсменам поки не підшукали іншого місця для уроків. Але, так буде тільки до весни, а потім сподіваються уже на те, що відбудеться конкурс і на території порядкуватиме новий орендар.