Завідувач атракціонами у луцькому парку культури Олександр Данилюк власноруч перевіряє тиск у шинах. Ці покришки обертають один з найстаріших луцьких атракціонів “Орбіта”. Йому – 40 років! Тиск нормальний – дві атмосфери. Чоловік каже, якщо тиск зменшується, гума може порватись. Шини замінюють щороку, а от електричні двигуни здебільшого – ровесники самих атракціонів.

Опісля механіки перевіряють ремені і замки на кріслах. Насамкінець – роблять пробний запуск атракціону без людей. У парку кажуть, за 40 років роботи нещасних випадків тут не було. Лише одного разу зупинилось колесо огляду. Але тоді людей швидко зняли. Ніхто не постраждав.
Однак, з кожним роком, популярність лунапарку зменшується. Буває, що його закривають задовго до офіційного завершення робочого дня, бо немає жодного охочого покататись на атракціонах.

Два атракціони у луцькому парку вже віджили своє. Фахівці з’ясували, що “Човники” і “Сонечко” небезпечні для відвідувачів через зміни у фундаменті. Тож ці каруселі більше не кататимуть людей. Їх планують знести.