Бразильське джиу-джитсу зародилося далеко не в Україні, проте за останні кілька років саме тут набирає шалених обертів. Михайло Савчук свого часу став чемпіоном України, а зараз готує нову генерацію у спортклубі “Garda”, який сам і заснував. Нині на полицях десятки кубків і нагород.

Вихованці спортклубу представляють Волинь не лише на українських, а й на міжнародних змаганнях. Спортсмен пригадує, що спочатку було досить нелегко.

Однак нині, за словами Михайла, у Луцьку виховують чемпіонів.

Так, Дмитро Ковальчук займається джиу-джитсу лише два з половиною роки. Каже, що коли прийшов сюди не мав навіть уявлення, що це за спорт. Та й на початках не було особливих успіхів. Проте несподівано швидко став чемпіоном України і тренером. Він також чемпіон України із ММА. Каже, часто саме техніки джиу-джитсу допомагають перемогти суперника і у змішаних єдиноборствах.

Його тезці Дмитру Борискову 12 років, половину із яких він займається джиу-джитсу. Він – володар срібної нагороди на Чемпіонаті України й багаторазовий призер обласних змагань. Хлопчик каже, що із самого дитинства хотів бути схожим на Джекі Чана. Зараз джиу-джитсу – невід’ємна частина життя.

За словами юного спортсмена, важливу роль відіграє і те, що тренери завжди підтримують. Не лише на змаганнях, а й під час підготовки. Однак, цей спорт і досі на державному рівні не визнають. Бразильське джиу-джитсу, на жаль, не входить навіть у реєстр неолімпійських видів спорту.

Матеріальну базу запезпечують спонсори, – додає Михайло. Адже не кожному спортсмену під силу забезпечити переїзди і збори.