Луцький об’єднаний міський комісаріат хоче «покарати» голову асоціації ОСББ Юлію Сабатюк за відмову розносити повістки призовникам. Два тижні тому керівниця об’єднання співвласників багатоквартних будинків Луцька отримала листа з несподіваним проханням – рознести заповнені бланки повісток, почекати, поки призовники підпишуть їх та вже візовані документи занести до військомату. Юлія Сабатюк – відмовила.

У другому листі з комісаріату жінці повідомили про адміністративну відповідальності. Мовляв, порушує законодавство про оборону тим, що відмовляється розносити повістки.

Відповідати на питання про те, чому відповідальність лягла на голову ОСББ, а також про штраф представника військової структури відмовилися. Мовляв, до кінця тижня у них перевірка, – і коментуватимуть цю ситуацію лише після Великодня. А от незалежні юристи радять Юлії Сабатюк свят не чекати. А позиватися і оскаржувати постанову. Виграти справу, мовляв, шанси є.

Олег Лягутко додає, законодавстві зобов’язує експлуатаційні підприємства розносити повістки. Але ОСББ до таких структур важко віднести. Вони створені для того, аби захищати права співвласників, та укладати угоди з тими ж експлуатаційними підприємствами.