Луцька міська рада зменшила видатки міського бюджету на виплату заробітної плати освітянам та медикам. Про це повідомив головний фінансист області. На квітневій сесії депутати проголосували за відповідне рішення та перенесли ці гроші на ремонт прибудинкових територій. Проте в ОДА кажуть, що це порушення бюджетного кодексу.

 

Обласний фінансист додав, що коли формувався бюджет – ці гроші виділили, а 25 квітня перенаправлені на капітальні видатки. Таким чином, були порушені статті 77 та 78 Бюджетного кодексу України. А якщо зупинити рішення – заробітна плата взагалі не буде виплачуватися.
Окрім того, в облдержадміністрації консультуються з юристами та кажуть, що підключатимуть Прокуратуру та Нацполіцію, адже такі рішення міськради можуть спричинити кредиторські заборгованості. Заступник міського голови про порушення Кодексу – не знає та сподівається на обіцянки нардепів.
Голова ОДА, в свою чергу,  дав доручення негайно звернутися до керівництва міста. Окрім того, буде проведена окрема нарада з місцевими керівниками по питаннях формування бюджету. Адже, є такі ОТГ де 80% фінансів йде лише на заробітну плату апарату.