Юні митці з усієї України на три дні з’їхалися до Луцька на художній фестиваль. Мистецьке дійство одночасно відбуватиметься у Замку Любарта та музеї-скансенсі, що в Рокинях. На своїх полотнах усі художники зображатимуть Луцьк, але у різних техніках. Пленер у Луцьку проходить уже втретє. Його ініціатори зазначають, що  суть дійства – творче спілкування, а мета – промоція Волині.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Юна художниця із Сум Наталка вперше у Луцьку і вперше на пленері. Але вже неодмінно хоче приїхати сюди знову наступного разу. На мистецький фестиваль “Луцький замок” цьогоріч з’їхалися 40 найталановитіших вихованців дитячих художніх шкіл з усієї країни. Для учасників це нагода творчого спілкування і змагання.

“Це є таке творче ніби змагання різних шкіл, різних напрямків і тому, мабуть, воно особливе, дає такі цікаві надзвичайно результати”, – каже Іван Гаврилюк, керівник художнього пленеру “Луцький замок”.

Цей пленер Іван Гаврилюк започаткував три роки тому. Чоловік переконаний: ініціатива буде корисною і луцьким художникам.

Головну місцеву культурну пам’ятку – Замок Любарта – зображають усі учасники пленеру, але бачать його по-різному. Організація таких мистецьких пленерів – це чудова ідея, а також певний іспит і для наставників, – вважають керівники груп учасників.

Художній пленер – це ще і промоція міста. Усі роботи юних художників будуть розміщені у галереї, вона демонструватиме Луцьк очима туристів.

Цьогоріч на полотнах учасників художнього пленеру красуватиметься не лише Луцький замок, а й музей-скансен, що у Рокинях.