З наступного тижня на вулиці Луцька виїдуть ще 9 нових тролейбусів. Це питання мали закрити ще до Нового року, втім, через пандемію довелося довго чекати на комплектуючі з Європи. Тож на заводі не встигли своєчасно скласти повноцінні машини.

Нові тролейбуси пустять на маршрути №1, 2, 5, 12, 15 та 15а. Закриють також і напрямки, де новий транспорт ще не їздив: маршрут №4.

До слова, нові тролейбуси вперше виїхали на вулиці міста більше року тому. За цей час, кажуть урядники, вони гарно себе зарекомендували.

“Тролейбуси надійні, поки що немає значних поломок, від лучан теж добрі відгуки про зручність користування таким транспортом. В умовах критичного зростання вартості на електроенергію вони допомагають нам економити кошти, тому що в них орієнтовно на 30% менше споживання електроенергії”, – каже луцький міський голова Ігор Поліщук.

У новому транспорті можна перевозити більше ста пасажирів. Є тут чимало зручностей для людей: кондиціонер, безкоштовний wifi і кошики для речей. Передбачили тут і комфорт для людей, які пересуваються на візках

Машина може підлаштуватися під висоту бордюру. Та й водій може запросто лишити своє місце, аби допомогти пасажиру. Транспорт з опущеним пандусом не їхатиме.

Ще вісім таких тролейбусів Луцьк отримає у лютому. Тоді на вулицях міста їздитимуть усі заплановані 29 одиниць. Та на цьому місцеві урядники зупинятися не планують і хочуть реалізувати ще один проєкт. Він передбачає придбання ще 30 тролейбусів, шість з яких будуть з автономним ходом.

Паралельно у місті боротимуться зі старими автобусами “Богданами”. Замість них на дорогах будуть сучасні та значно екологічніші. Такі вже їздять на маршрутах № 9, 12, 10, 24, 25, 32.