Луцьк залучає європейські інвестиції та грантові кошти на проекти термомодернізації та енергоощадності, що дозволяє йому бути одним з лідерів серед міст України у сфері енергозбереження.

Перший заступник міського голови Луцька Григорій Недопад на своїй сторінці у фейсбуці пояснив, як місту вдається показувати такий результат.

Про здобутки у сфері енергозбереження та можливості для голів ОСББ і керівників бюджетних установ розмовляли під час семінару «Енергозбереження в громадських та житлових будинках» в рамках Днів сталої енергії у Луцьку. На захід завітали активні голови ОСББ, а також велика кількість керівників шкіл, медичних установ та дошкільних закладів.

“Приємно, що багатьом із присутніх вже вдалося відчути ті переваги, які забезпечило впровадження енергозберігаючих технологій у школах та садочках, а також у багатоквартирних будинках, де створено ОСББ. Всі ми повинні усвідомлювати, що енергозберігаючі технології – це необхідність, а не забаганка. При здорожчанні енергоресурсів їх економія та правильний розподіл вкрай необхідні. Сьогодні бачимо, як змінюються комунальні заклади та житлові будинки, в яких утеплено фасади, замінено вікна і двері, запроваджено ряд сучасних технологій, що дозволяють економити на енергоресурсах”, – написав Недопад.

За його словами, Луцьк активно співпрацює з різноманітними фінансовими донорами щодо залучення інвестицій на проекти по енергозбереженню. Успішно реалізовано два проекти з НЕФКО (північна екологічна фінансова корпорація). Нині йде активна робота над впровадженням у життя третього спільного проекту з цією організацією, у рамках якого термомодернізують 30 бюджетних установ.

“Крім того, у Луцьку ефективно працюють дві програми підтримки ОСББ, одна з яких стосується енергоощадних заходів. На сьогодні програма дуже популярна, маємо велику кількість заявок. Вже багато фасадів житлових будинків утеплено, замінено двері і вікна, полагоджено дахи. Процес триває і він незворотний. Люди розуміють, що саме так вони можуть економити свої кошти”, – йдеться у повідомленні.

Зараз Луцьк також залучає кошти на програму НЕФКО 3 з утеплення фасадів, заміни вікон і дверей. Усі впроваджені заходи дозволяють економити мільйони гривень на енергоносіях.