Створивши гендерний портрет громади можна буде у програми та рішення депутатів вносити зміни відповідно до кількості жінок та чоловіків, які живуть у місті, а також зважаючи на інтереси людей з інвалідністю та навіть мам, які пересуваються з колясками.

Про це в програмі «Актуально» розповіла Ірина Колковська, депутатка Луцькради, очільниця групи з гендерних питань у міськраді.

За її словами, усі рішення міської ради повинні враховувати інтереси усієї громади. Для цього здійснюється гендерний портрет громади – це таке обчислення, аби зрозуміти, які у нас є категорії населення та яких послуг вони потребують. Усе це буде враховуватись при прийнятті тих чи тих рішень.

«Наприклад, момент із чищенням снігу. Важливим питанням було не лише чищення доріг, а й тротуарів. З точки зору гендерного аналізу дорогами зазвичай їздять автомобілісти чоловіки і для них це зручно (авт. Дороги були розчищені). А тротуари під час снігових заметів практично не були розчищені, і відповідно жінки з колясками, з дітьми, які доглядають людей з інвалідністю чи звичайні жінки – їм було не зовсім добре. Тобто гендерний момент є навіть у розчищенні снігу», – Ірина Колковська.

Питання гендерних підходів потрібно накладати на будь-яку сферу життя. Наприклад, зараз депутати з Хмельницької області хочуть запровадити програму для жінок, які працюють в силових структурах. Йдеться про те, що, з огляду на службу, їм не вдається забрати дитину зі садочка о 17:00 і для них планують створити певні групи, які працюватимуть довше.

«Я планую поспілкуватися, створити фокус-групи з нашими жінками, які працюють в силових структурах і якщо це доцільно, то можемо запровадити і в Луцьку таке», – додає Ірина Колковська.

Гендерний портрет потрібно складати протягом кількох місяців. Найближчим часом планують розпочати роботи.