Уже понад місяць в Луцьку перебуває Донецький національний технічний університет. Саме в одне із приміщень Луцького НТУ виш зі Східної України перевіз своє обладнання. Також в обласному центрі Волині нині мешкає близько 80 працівників тамтешнього вишу разом із сім’ями.

Про те, як вдається налагодити співпрацю обом навчальним закладам у непростих умовах, у програмі «Актуально» розповіли ректорка ЛНТУ Ірина Вахович та ректор ДНТУ Ярослав Ляшук.

«Факультет бізнесу і права на Софії Ковалевської, 29, за два дні звільнив приміщення, щоб ми могли прихистити наших колег, які опинилися у складних умовах. Ми допомогли у розвантажуванні серверів, всієї техніки. Шкода, що у цій ситуації ми не співпрацюємо для розвитку, а даємо лише прихисток», – розповіла ректорка НТУ.

Очільник же донецького вишу повідомив, що це вже третє переміщення навчального закладу.

«Перше відбулося 1941 року під час Другої світової війни. Друге переміщення – у 2014-му. Тоді виш переїхав на базу свого структурного підрозділу в індустріальний інститут в місто Покровськ. У цьому році – вже третє переміщення», – каже Ярослав Ляшук.

За його словами, евакуація до Луцька відбулася організовано.

«Ми мали змогу забрати свої архіви, бухгалтерські документи, частину обладнання, сервери, комп’ютери – усього ми вивезли близько 11 тонн вантажу. Зараз у Луцьку перебувають близько 80 працівників університету з родинами – це загалом майже 250 людей. Ще дуже багато викладачів працюють дистанційно з різних міст України», – повідомив ректор ДНТУ.

«Я б дуже хотів, щоб наше навчання відбувалося в очному режимі, але, на жаль, мені здається, поки ворог має ракети, які летять по території всієї України, поки що це буде неможливо. І я не дуже вірю в те, що з вересня буде змога розпочати очне навчання і онлайн-режим буде в нас ще доволі довго», – зауважив Ярослав Ляшук.

Однак він впевнений, що, зрештою, Україна переможу у війні, і університет повернеться додому.