Від руїни – до нових сучасних приміщень. У Луцькому національному технічному університеті показали, як змінилися навчальні корпуси за рік. У виш вклали мільйони державних грошей, допомогла і Волинська обласна рада. Тож відвідали університет і обласні депутати.

Колишня військова їдальня на вулиці Даньшина стоїть пусткою уже близько двадцяти років. Нині належить ЛНТУ, який і вирішив вдихнути у закинуте приміщення нове життя.

«Його треба і укріпити, і комунікації провести, і утеплення зробити, крім поточних капітальних ремонтів», – каже ректорка Ірина Вахович.

Поки що це приміщення не дуже схоже на корпус університету, але ректорка запевняє: ще трохи – і будівлю буде не впізнати. Тут планують створити сучасний інноваційний осередок для молоді «Смарт Волинь Хаб» – місце для експериментів, навчання, творчості і відпочинку дизайнерів, ІТ-спеціалістів, інженерів та інших студентів.

Перебудовувати завжди важче і дорожче, ніж будувати нове. Потрібно понад сімдесят мільйонів гривень. Тому без державного фінансування не обійтися. Нардеп Вячеслав Рубльов каже, що з колегами будуть клопотати про це.

«Я вважаю, що спільними зусиллями цього року ми розпочнемо це будівництво, і дуже хотілося би, щоб ми за два роки його звершили. Було б оптимально», – каже Вячеслав Рубльов.

Частину грошей, більше як 20 мільйонів, передбачили у Міністерстві регіонального розвитку. Підтримали реконструкцію і в області. П’ять мільйонів виділяє місто, десять – Волиньрада. Її голова Григорій Недопад каже, ще раніше переконалися у тому, що місцеві національні університети треба підтримувати.

«Те, що зараз зроблено, знаходиться якраз на теренах області. Піднімає статус і самого навчального закладу. Зокрема, спортивної інфраструктури», – зауважує він.

У День депутата представники Волиньради відвідали і оновлений спортивний комплекс університету, адже також долучилися до фінансування двома мільйонами гривень. Тепер тут тепло, гарно і сучасно. До слова, незабаром можна буде придбати абонементи у басейн. Оновлення є і в корпусах вишу. Новенькі аудиторії та простори депутати оцінили.

«Зараз студенти наші – розвинута молодь, багато подорожують, бачать інші корпуси, нові технології, які використовують. Тому ми не маємо права стояти на місці, наші волинські університети», – зазначила депутатка Ірина Патлашинська.

Депутати додають: освітні заклади нині потребують підтримки. Саме тому готові долучатися до співфінансування різних проєктів.

За минулий рік з бюджету області на виш виділили близько чотирьох мільйонів гривень.

«Якби не було тих двох, ми б не могли отримати тих додаткових 20 з державного бюджету», – каже Ірина Вахович.

Активну роботу ректорки депутати також відмітили.

«Дуже відчувається робота менеджменту університету й дуже приємно, що Ірина Михайлівна з командою змогли зорганізувати і запалити людей на ці зміни. Зміни, беззаперечно, разючі і вони відчуваються», – сказав депутат Володимир Бондар.

Робота йде повним ходом і на вулиці. Утеплюють головний корпус, наводять лад на подвір’ї, зокрема стелять бруківку. За словами ректорки Ірини Вахович, у 2022 році хочуть зробити по максимум на кожному з об’єктів.