До Луцького зоопарку евакуювали тварин із зоопарку «12 місяців», що у Київській області. Також до обласного центру Волині можуть привезти мешканців харківського екопарку Фельдмана.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіла директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко.

За її словами, у зоопарку «12 місяців» уже із другого дня війни склалася дуже важка ситуація: там зникли світло, газ, опалення, до того ж були зруйновані мости, і потрапити туди стало неможливо.

«Власник пан Михайло почав обдзвонювати і запитувати, кого ми зможемо прийняти. Однозначно ми погодилися, підсунули своїх мешканців, доробили вольєр у вольєрі і надали площу для тих тваринок, – каже директорка.

За її словами, тварин евакуйовували через річку човном, а вже потім машиною привезли до Рівного. Частина з них приїхала до Луцька.

«До нас приїхала мавпа гусар (дівчинка), сім’я капуцинів і ще один капуцин», – повідомила Людмила Денисенко.

Каже, тварини дуже стресували через вибухи, тому що не мали куди сховатися. Зараз деякі з них вже гуляють на вулиці.

«Побачити тварин-переселенців можна не всіх, тому що ми робили вольєри у вольєрі. Але капуцинів можна побачити – вони вже почали гуляти, ми їм місточок відгородили, вони знову починають довіряти людям», – зауважила директорка зоопарку.

Стверджує, що заклад готовий прийняти будь-яку допомогу від мешканців.

«Є один чоловік, який періодично привозить велосипедом нашим котикам мішечок корму і паштет. Навіть якщо хтось принесе 2 банани, груші чи яблука – це добре. Ми все приймемо. У зоопарку цілодобово є охорона. Можна зателефонувати  на мій номер. Наприклад, нам передзвонили із Торчина і сказали, що можна забрати сіно, солому», – каже Людмила Денисенко.

Вона наголошує, що тварини-переселенці у Луцьку тимчасово. Коли їхні будиночки відбудують – вони поїдуть додому.

Окрім того, Луцький зоопарк нині веде перемовини про евакуацію деяких тварин із екопарку Фельдмана, що у Харкові.