Кущі – замість туалету. Водії луцького громадського транспорту роками просять, аби кінцевих зупинках для них облаштували вбиральні. Як не на всіх, то хоч на кількох, адже усі ледь не в один голос певнять: доводиться справляти нужду в хащах.

“Спочатку треба зробити по-європейськи, щоб водій мав де зайти попісяти. А то ми як собаки”, – каже водій однієї із луцьких маршруток.

Його підтримують і інші водії. Кажуть: ходити доводиться по кущах. А це – обурює лучан, які викладають в мережу знімки маршрутників, які справляють нужду просто за зупинками. Але проблема не у безкультурщині водіїв, а в тому, що туалетів на кінцевих зупинках немає, скаржаться самі кермувальники. І роками чекають, аби цю проблему вирішили, а поки у міськраді кажуть, що це не їхня компетенція.

Стаття 18 Закону України “Про автомобільний транспорт”. Вона звучить так: з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов’язані забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням. На сьогоднішній день це покладається на перевізника”, – пояснює головний транспортник Луцька Віктор Главічка

Але, як певнять перевізники, цього пункту вони дотримуються.

В нас на базі є кімнати відпочинку водіїв, є душові кабіни, є окремі туалети під різних працівників. Бо ж, можливо, є люди з інвалідністю. В нас на роботі є все. Ми, як перевізник, перед рейсом та після рейсу надаємо всі умови для роботи водія. А в місті ми ж не господарі”, – пояснює один із перевізників Микола Господарик.

То хто ж має забезпечити водіїв базовими потребами у місті? Наприклад, заключити договір із закладами на зупинках, аби кермувальники відвідували їхню вбиральню чи орендувати біотуалет. Перевізники наводять причини, чому це мають робити не вони.

“Під час підписання договору прописуються всі пункти, на які сам перевізнику дає згоду. Тобто хтось бере на себе якусь відповідальність: перевозити пільгові категорії, зупинятися на зупинках… Я щось там не знайшов пункту про туалети”, – каже Микола Господарик. 

“Поспілкуємося при найближчій нараді з перевізниками. Ми ще раз їм наголосимо, тому що про це вже говорилося, щоб у водіїв була можливість сходити в туалет на кінцевих зупинках”, – каже Віктор Главічка.

А поки ж перевізники із міськими урядниками лише переводять стрілки, водії й надалі замість туалету ходять в кущі, і вже міркують як вирішити проблемне питання.