Щоб продати земельну ділянку з 1 липня 2021 року, коли запрацює ринок землі, власникові потрібно мати проєктну документацію та зареєструвати наділ у Державному земельному кадастрі.

Про це розповіла адвокатка Ірина Міщук у програмі «Актуально» 8 червня на 12 каналі.

«Якщо в людини є лише акт власності, його не достатньо, щоб потім реалізувати цю земельну ділянку. Треба йти до проєктної організації, виготовляти проєктну документацію, затверджувати її і звертатися до Державного земельного кадастру із заявою про внесення відомостей до земельного кадастру і надання вказаній земельній ділянці земельного номера. Тоді лише на підставі земельного витягу із Державного земельного кадастру можна буде укладати угоду про реалізацію земельної ділянки», – пояснила адвокатка.

За її словами, часто ця процедура займає багато часу, іноді навіть кілька років.

«Це не робиться за один день, оскільки, щоб отримати витяг із Державного земельного кадастру, треба пройти певне коло наших державних установ, а також проєктну організацію. Потрібно виготовити проєктну документацію, встановити межі земельної ділянки, передати межові знаки власникові на зберігання. І це все робиться протягом не одного дня», – каже Ірина Міщук.

Каже, у Державному земельному кадастрі можуть не зареєструвати ділянку, якщо є накладки земельних ділянок або помилки у відомостях. І потрібен час на усунення цих помилок.

«Працівники земельного кадастру можуть самі виправити помилку, а можуть відмовити і направити людину до суду. Це буде ще довша процедура. Бо тільки через суд можна скасувати реєстрацію земельної ділянки, яка наклалася на вашу земельну ділянку», – зазначали адвокатка.