У Гірці Полонці, що поблизу Луцька, проживає чоловік, який тримає в оселі домашніх улюбленців. Та місцеві бідкаються, що умови там жахливі, сам господар живе у злиднях, відповідно належно доглядати за тваринами він просто не має за що.

Волинян обурило відео волонтерів, які показали оселю Олега Пасюка. У будинку, де суцільний безлад та розрухи, він нібито живе із десятком собак. В гості до чоловіка навідалися й журналісти 12 каналу. Втім, потрапити у хату не вдалося – господаря не було вдома.

Волонтерка, яка вже бувала всередині, розповідає, що умови там жахливі. Та й собаки не стерилізовані, тож періодично виводок збільшується.

Там запах сечі просто б’є в очі, в дихальні шляхи, там навіть 10 хвилин не можна знаходитись. Я не знаю, як він там їсть. По всьому дому просто фекалії, які не прибиралися дуже давно, вони навіть позасихали, поприлипали до підлоги”, – розповідає волонтерка Оксана Ліщук.

Переживають за долю собак і сусіди. Кажуть, дідусь розводить їх вже років з 15. Живуть вони постійно в будинку.

Та в цілому, діляться місцеві, жодних дивностей у поведінці чоловіка не помічали. Біда лиш, що втрапив у скрутні життєві обставини. Свого часу був поліцейським, та його звільнили. Після того, кажуть, трохи присів на чарку. Ні пенсії, ні роботи чоловік не має. Відповідно – тримається на підробітку у людей.

Знайшли цього чоловіка журналісти в його сусідки. Каже: зайшов погрітися, адже щойно був на підробітку.

От сьогодні пішов там дрова поскладав в сусідки, сніг почистив, ну 100 гривень заробив за 2 години. Але це не кожен день так буває. Хтось харчі мені дає: сало, консервацію… Так помаленьку і живу”, – розповідає про себе Олег Пасюк.

Він погоджується пустити до хати журналістів. У господарстві пана Олега, як виявилося, 9 песиків, 5 котів та коза. У будинку й справді все захаращено. Та видно, що до собак чоловік ставиться з великою любов’ю. Годує їх, каже, двічі на день, спеціально варить супи та кашу.

Рідні, розповідає, не має, тож допомогти нікому. З роботою не склалося. Про те, що треба навести лад – знає, але сам не може.

У сільраді за чоловіка знають і періодично до нього навідуються.

“Така ситуація в нього склалася, що він проживає сам – це є специфічна людина, ми його знаємо, контролюємо, постійно їздить офіцер громади до нього”, – розповідає сільський староста Вадим Веремчук.

Поліцейський офіцер громади каже, що приїздили з працівниками “Ласки”. Стан у собак нормальний, а стерилізація – то вже рішення господаря. Примусово тварин забрати не можуть, бо фактів жорстокого поводження з тваринами не зафіксовано.

За словами самого Олега, він боїться, що собак йому не повернуть. А для нього – це сенс життя. І все таки він погодився їх стерилізувати. Навесні, каже, збудує вольєр. Вже збирає матеріали. До слова, одного песика поїхали стерилізувати одразу після візиту нашої знімальної групи.