Проктолог Олександр Зінчук просить пацієнтів, які мають відповідні скарги, звертатися саме до фахівців відділення проктології Волинської обласної клінічної лікарні, яке досягло значних успіхів у лікуванні зокрема раку товстої кишки. І не йти до приватних лікарів чи лікарів комунальних установ, де роблять кілька операцій у рік.

Про це він сказав у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 30 серпня.

«Щоб досягти наших висот у лікуванні раку прямої кишки, ми йшли до цього 30 років. Коли ми починали займатися раком товстої кишки, наприкінці 80-х, у проктологічному відділенні було зроблено 20 операцій. Тільки за минулий рік з приводу раку товстої кишки і ускладнень було 230 операцій у нашому відділенні», – зазначив лікар.

Наразі, каже завідувач відділення, сюди звертаються не лише волиняни.

«Географія нашого відділення – це фактично вся Україна: починаючи від Сум, Чернігова і закінчуючи Кримом. А Рівненська, Львівська області у нас як вдома знаходяться», – розповів він.

Тим часом, стверджує Олександр Зінчук, люди йдуть до приватних лікарів, які не мають достатнього досвіду у лікуванні проктологічних хвороб. Після цього пацієнти з ускладненнями все одно приходять у проктологію обласної лікарні, де доводиться їх рятувати.

«До нас звернувся хворий, якому в одній із приватних клінік наклали латексне кільце на внутрішній гемороїдальний вузол, з вираженим больовим синдромом. Падав на коліна – просив, щоб ми його прооперували… Аналогічна була ситуація у цій клініці, коли хворій із недіагностованим раком прямої кишки наклали латексні кільця. Через пів року вона до нас прийшла, і ми її не змогли врятувати. Я не кажу, як називається ця команда, але факт є факт. Не один пацієнт звернувся після накладання латексних кілець… З неї вже сміються наші проктологи: якщо ти туди прийшов – обов’язково вийдеш з латексним кільцем за 3,5 тисячі гривень», – розповів лікар.

«Приватна медицина зроблена для того, щоб заробляти гроші, а комунальна – щоб надавати допомогу», – впевнений Олександр Зінчук.

Причому, каже, допомога ця у відділенні обходиться значно дешевше.

«У нас зараз хворі безкоштовно отримують лікування, дороговартісні антибіотики. Щось докуповують, але не на велику суму. На рак прямої кишки максимум що зараз тратять – 3-5 тисяч гривень, а 10-15 тисяч дає держава», – розповів медик.

«Є одне спеціалізоване відділення, яке здатне надати допомогу всім жителям області. Люди добрі, не ходіть по приватних клініках, не ходіть по всяких шарлатанах», – закликав лікар.