Весняний призов у розпалі. Майже пів тисячі волинських юнаків поповнять лави українського війська. Цього року ніяких тренувальних центрів, з військкомату відразу служити. Наразі їх оглядають та комплектують.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Зріст, вага, психічне здоров’я, зір і всі органи за списком. Лише у спідньому і босоніж без 5-ти  хвилин строковики тупцюють під кабінетами медиків. Маневичанин Сергій вважає, що служба в армії це лише трата часу, але здоров’я дозволяє, тож служити таки доведеться.

До армійського життя новобранці звикають уже з призовного пункту. Іван щойно пообідав, а в голові мамин борщ і вареники. Тутешня каша йому не смакує.

“Мати наварить борщу чи ще чого, то хоч наїсися. А тут таке… незвично”, – каже хлопець.

Йдемо до військкоматської їдальні. Сьогодні в меню рисовий суп, пшоняна каша з тушкованою печінкою і капустяний салат. Кухар Вікторія запевняє: старається, як для себе.

Кому забракло чи не смакує, виручає ковбаса з домашнього тормозка, розповідають хлопці.

Далі вони проходять профорієнтаційну співбесіду. У військкоматі окремий відбір новобранців ведуть Нацгвардія та прикордонна служба.

За два тижні призову лікарська комісія обстежила близько 200 з півтисячі призовників. Медики, каже голова комісії, працюють з ранку до смерканку, огляд проводять ретельно. Бо ж українському війську потрібні не лише мотивовані, а й фізично і психічно здорові бійці.

Погоджуючись на роботу у військово-медичних комісіях, лікарі суттєво втрачають у зарплатні. А цьогоріч і тієї не платять. Фінансувати призовні медкомісії МОЗ відмовилося, а Міноборони не має законних підстав.

Тому, найпевніше, військкомати проситимуть територіальні громади заплатити за медогляд своїх призовників. І це не єдина особливість весняного призову. Хлопці одразу поїдуть безпосередньо до військових частин, раніше вони їхали у навчальні центри.

Відкосити від армії теж складніше. Відтепер – це кримінальна відповідальність. За симульовану хворобу чи фальшування довідок ухилянту загрожує до трьох, а повторно і до п’яти років обмеження волі. Відтепер – це кримінальна відповідальність.  В області за це поки нікого не покарали. Півтисячі здорових і свідомих волинських новобранців цієї весни поповнять лави збройних сил.