Майже всі виявлені в Україні випадки коронавірусу спричинені штамом «Дельта».

Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю РБК-Україна.

«Ми точково беремо інформацію з кожної області і бачимо, що всі випадки, які зараз секвенуються і виявляються – це «Дельта», – сказав він.

Також він зауважив, що симптоми «Дельти» відрізнаються від тридиційного перебігу коронавірусу. Йдеться передусів про розлади травлення у тих, хто заражається індійським штамом.

«Дійсно, зараз ми стикаємося з тим, що клінічний перебіг «Дельти» є дещо іншим, початкові симптоми також дещо відрізняються. Але думаю, що після того, як ми або отримаємо офіційну позицію ВООЗ, або зберемо доказову інформацію про симптоми, які є найбільш характерними, тоді ми вже зможемо вийти з офіційним роз’ясненням.

Ми бачимо з офіційної інформації від інших країн, які вже зіштовхнулися з хвилею «Дельти» – вони реєстрували невеликий відсоток атипових симптомів. Тобто не у 100% випадків дельта-варіанту є кишкові розлади тощо. Це по суті 5-7% від загальної кількості.

Зазвичай перебіг коронавірусної хвороби і дельта-штаму зокрема починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: це нежить, слабкість, підвищення температури тіла. У вакцинованих людей у разі інфікування спостерігається стерта субклінічна форма захворювання, яка протікає простіше і без типових симптомів», – розповів Ігор Кузін.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили 3 007 хворих на коронавірус.