Охайні і доброзичливі водії, чистий та прохолодний салон. Про це мріє не один лучанин. Нині триває збір підписів під трьома петиціями, що стосуються громадського транспорту. Їх зареєстрували впродовж останнього тижня.

Перша стосується культури перевезення. Автор хоче заборонити водіям керувати маршрутками у майках, шортах, тапках чи з оголеним торсом і не слухати музику в салоні, бо це може призвести до ДТП.

В іншій петиції лучанин просить ввести уніформу для водіїв і встановити кондиціонери.

Ще одну петицію автор пов’язує зі збільшенням вартості проїзду. Просить обслуговувати авто після рейсу, прати штори, чохли, мити вікна та рухатися згідно з графіком.

В міському управлінні транспорту та зв’язку одразу кажуть, кондиціонерів не буде.

Щодо дрес-коду, торік затвердили правила, де вказано, що водій маршрутки зобов’язаний бути в уніформі або охайно одягнутим.

Олександр Середа каже, в спекотну погоду це можуть бути шорти, але не майка чи оголений торс. Заборонено і слухати музику, втім водії не завжди дотримуються цього правила.

Що ж до прибирання, то роблять це кожного дня, та не після кожного рейсу і шторки перуть не часто. Через порушення можна розірвати договір із перевізником. Втім знайти нового не так легко. Зараз у Луцьку 5 незакритих маршрутів, тобто перевізників і водіїв не вистачає.