9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати виборів. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську – 9,9%.

9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями. За даними правозахисників, затримано близько 300 осіб, в лікарнях перебувають десятки поранених, – пише Уніан.

Увечері 10 серпня протести поновилися. Силовики в Мінську відкрили вогонь по протестуючих. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів. Учасники протестів виступають проти фальсифікації результатів президентських виборів, які пройшли в країні 9 серпня.

У понеділок протести охопили відразу кілька районів Мінська, а також центральні площі інших білоруських міст і селищ. Для придушення народного повстання влада задіяла військовий спецназ, який відкрив вогонь по протестуючих. За підсумками протестів в Мінську в ніч з 10 на 11 серпня відомо про як мінімум одного загиблого та велику кількість затриманих.

ОМОН у столиці Білорусі почав жорстоко розганяти протестувальників. Ті у відповідь закидали силовиків коктейлями Молотова. Протестувальники, у свою чергу, почали зводити барикади із підручних засобів. Такі барикади ОМОН вже знищив біля універсаму “Рига”, звідки ж розігнав мітингарів.

Як білоруси відстоювали своє право на чесні вибори – дивіться у фоторепортажі нижче.