У луцькому музеї Корсаків до Дня Незалежності здивували не лише новими проєктами, але й масштабами розширення. А ще на огляд поціновувачам представили унікальні картини, які вже за кілька днів поїдуть до Нью-Йорка.

Що ж це за витвори мистецтва, та чому луцький музей тепер можна називати найбільшим в Україні – у сюжеті Анастасії Качини.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків став ще більшим. 2 500 “квадратів” додали до виставкового простору.

“1200 метрів ми використаємо під розширення нашого проєкту “Генеза”, де будемо розширювати походження сучасного мистецтва, пропагувати українське сучасне мистецтво. Це буде основна експозиція. А 1200 метрів ми віддаємо під змінну експозицію – це для митців, які можуть підняти такі проєкти одного об’єму – висота 8 метрів”, – розповідає фундатор музею Віктор Корсак.

Таких просторів, каже Віктор Корсак, дуже мало в Європі, адже загальна площа нині сягає семи тисяч метрів. Відтак луцький музей сучасного мистецтва за площею та можливістю для митців тепер у лідерах.

Окрім розширення площі, в музеї тішаться і тим, що саме Луцьк став першим містом, де світ побачив проєкт мистецького арт-дуету “13 кімнат COVID” Миколи Бабака та Євгена Матвєєва. Після презентації в музеї Корсаків роботи поїдуть у галерею Нью-Йорка.

На величезній площі музею сучасного мистецтва свої роботи розмістили також понад 150 митців зі всієї України. Ціль цього проєкту, каже фундатор музею, підвищити ідентифікацію українців.