Заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила, що в регіонах купували непридаті захисні костюми для медиків.

Про це Шаталова сказала 6 травня на засіданні парламентського Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, у якому взяли участь 17 членів комітету, – повідомляє Уніан.

Комітет заслухав інформацію Міністерства охорони здоров’я щодо закупівлі захисних костюмів для лікарів. Було розглянуто питання про додержання МОЗ законодавства при закупівлі захисних костюмів для лікарів, зокрема, щодо можливого завищення ціни.

За інформацією Шаталової, 20 березня Кабмін виділив міністерству 35 мільйонів гривень на закупівлю засобів захисту в умовах пандемії коронавірусу. МОЗ вирішило закупити комбінезони із біологічним захистом. ДП “Медичні закупівлі України” був оголошений і проведений тендер без погодження технічних умов закупівлі.

Водночас, за словами представника МОЗ, міністерство виявило, що в регіонах закуповувались абсолютно непридатні захисні костюми для медиків – з марлі та бязі, що не відповідають вимогам.

“Наразі 2,5 тисячі лікарів захворіли і, в тому числі, через “ілюзію захисту”, – наголосила вона.

Зазначимо, згідно з останніми даними МОЗ, під час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 тисяч 660 медиків.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хроніки коронавірусу: усе, що відомо на цей час