Вакцинація від коронавірусу не захищає людину від зараження грипом. Поєднувати щеплення дозволяється, але має бути дотримано інтервал між дозами – два тижні від останньої вакцинації.

Про це розповіла фахівець відділу імунізації Центру громадського здоров’я Олена Левченко, пише Укрінформ.

Вона пояснила, що вакцинація від коронавірусу і грипу – це два різних заходи імунізації.

Вакцина від SARS-CoV-2 захищає організм саме від вірусу COVID-19, важкого перебігу і смерті. Вакцина від грипу захищає від тих вірусів грипу, штами яких актуальні в нинішньому епідсезоні.

Обидві вакцинації, як наголосила спеціалістка, важливі, адже у разі поєднання цих двох інфекцій, людина ризикує отримати важкий перебіг захворювання.

«Щеплена від COVID-19 людина не захищений від грипу. Якщо вона бажає вакцинуватися, то повинна обов’язково звернутися до сімейного лікаря або педіатра, який проінформує про алгоритм дій для вакцинації проти грипу за власні кошти. Інтервал між дозами введення вакцин проти СOVID-19 і проти грипу повинен бути не менше двох тижнів від останньої вакцинації. Ми радимо вакцинуватися і від ковіду, і від грипу», – сказала Левченко.

Вона додала, що вакцинація проти грипу є не обов’язковою в Україні, а рекомендованою, адже зменшує ймовірність ускладнень.