Історія хвороб – не у паперовій медичній картці, а у спеціальній електронній базі. Такі новації уже працюють у 181-му медзакладі Волині. Тепер дані про пацієнтів внесені в спеціальну електронний реєстр, доступ до якої мають лише лікарі. У ній – інформація про візити до медиків та виписані ліки. Перевага цієї системи – тепер пацієнтам не доведеться носити з собою паперові картки. Ризик загубити їх – мінімальний, оскільки всі дані надійно збережені. Якщо волинянин обстежувався у амбулаторії чи іншому медзакладі, інформація про це відображатиметься у єдиній електронній картці.
Створити такий реєстр стало можливим завдяки ґранту від Світового банку. Ще кілька років тому Волинська ОДА виграла 30 мільйонів на реалізацію медичних реформ. Одним з напрямків роботи було створити єдину базу для пацієнтів, які мають проблеми з серцево-судинною системою. Проте, пізніше її розширили. Закупили необхідну техніку – а це 304 комп’ютери та безперебійники, та до кінця року придбають ще.
Поки що паперові медичні картки ще вестимуть, проте, це тимчасово. Повністю на електронну систему перейдуть до кінця року. З електронних медкарт робитимуть архівну копію. У перспективі – приєднати до цієї системи навіть мережу аптек, аби лікарі могли виписувати електронні рецепти.