Парк імені Тараса Шевченка, аптека Фрідріксона, пам’ятник паровозу. Ці та інші туристичні об’єкти радить відвідати туристам міський голова Ковеля Ігор Чайка.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 18 листопада.

«Ми хочемо підняти на новий щабель туристичний потенціал нашого міста. Я не скажу, що він дуже великий, утім, у Ковелі є на що подивитися. Перш за все я би радив піти у парк Шевченка. Чудова локація, де багато зелені, де найвищий в Україні бронзовий пам’ятник Шевченку. Там є можливість випити кави, поруч – Турія.

По-друге в нас є люди, які популяризують Ковель, зокрема це депутат нашої міськради Андрій Миронюк, який проводить дуже цікаві екскурсії. Він пропонує нестендарний погляд на Ковель.

Є в нас і памятки. Це костел Святої Анни, аптека Фрідріксона, де, імовірно, купувала ліки сама Леся Українка», – розповів мер.

Також він цікавим обєктом вважає постамент паровозу на Привокзальній площі.

«Це ще радянський паровоз, який, до речі, заїхав на цей постамент своїм ходом. Його певний час оновлювали меценати, але зараз він у неприглядному стані. Це дійсно атракція, навколо якої можна вибудовувати якісь маршрути», – додав голова громади.

За його словами, влада міста нині напрацьовує програму розвитку туризму спільно з Волинським національним університетом. До цього залучають не лише науковців, а й усіх, хто цікавиться історією Ковеля, хто може цікаво її подати.

На думку експерта з децентралізації, керівника ГО «Асоціації регіонального розвитку» Петра Гоцалюка, переваги Ковеля у плані розвитку туризму в тому, що сюди легко доїхати залізницею.

«Я думаю, було б цікаво розвивати зелені зони, ті самі парки. Зараз багато людей хочуть просто у парку відпочити. Також можна подумати над цікавими музеями. Можливо, музей залізничного транспорту, адже якісь паровози збереглися, інше устаткування. Можна розвивати цікаві атракціони. Можна розвивати місто за рахунок фестивалів. От фестивалі проводяться в Луцькому замку, але там мало місця, інколи небезпечно, бо один вихід із замку. А в Ковелі на широкій локації біля річки таке можна робити», – поділився ідеями Петро Гоцалюк.