Від Луцька і аж до Жидичина активно розчищають головну річку міста – Стир. Щодня із води виловлюють понад 20 тонн деревини та сміття, трапляються серед знахідок і браконьєрські сітки.

Про те, скільки грошей іде на очищення русла річки, куди дівають непотріб та коли у Стир можна буде подивитися, як у дзеркало – дивіться у сюжеті Анастасії Качини.

Річку Стир розчищують вже понад місяць. Пан Олег із командою чистить річку не тільки від повалених дерев, але й від болотяних водоростей. А ще виймають браконьєрські сітки.

Такі роботи проводять на території русла від річкового порту, що біля Яровиці, і аж до Жидичина. На цій частині Стир був захаращеним практично непрохідним. Крім того, те, що русло нерозчищене, сприяло підтопленню навколишніх територій. Звільнити захаращене обійшлося Луцьку в мільйон гривень.

Розчищають річку Стир не лише заради збереження самої річки, але й для того, щоб розвантажити дороги від великогабаритного транспорту.

Розчищають заплаву головної річки міста ще й для майбутньої набережної. За словами Ігоря Поліщука, невдовзі Луцькрада оголосить конкурс на найкраще її облаштування. Тут, каже міський голова, більше не буде хащ, через які не пройти, ні проїхати. А в розчищеному Стиру можна буде займатися водними видами спорту.

“Перспективним є напрямок відновлення вантажних перевезень Стиром, зокрема, будматеріалів як пісок та щебінь. Нині все возять великими вантажівками, які постійно перевантажені та руйнують дороги. Також у планах й облаштування відпочинкової зони заплави річки в районі вулиці Ковельської”, – додав він.