«Пошук власного голосу», – так називається мінікурс з роботи над голосом, який провела громадська організація «Лабораторія змін» в межах проєкту «Орф-підхід і традиційна українська музика», що реалізовується за підтримки Фонду «МХП – Громаді» в рамках конкурсу «Час діяти, Україно!».

Тренерка курсу – Віра Ібрямова-Сиворакша – викладачка традиційного співу, композиторка і культурна менеджерка, яка досліджує сучасні способи викладання традиційного співу, зокрема онлайн. Пані Віра розбудовує традиційну музичну спільноту в Чернігові й керує Співочою майстернею, де всі охочі долучаються до пошуку власного звучання й вивчають місцеву традицію співу.

Цей курс був цікавим не лише для фахівців, а й для людей, які турбуються про себе, для тих, хто хотів краще зрозуміти себе і свій голос, чия робота пов᾿язана зі співом чи говорінням, хто просто любить співати, цікавиться нашою культурою і хоче глибше її пізнати. Охочих пройти мінікурс було в рази більше, ніж дозволяли можливості. А це означає, що лучанам цікава тема традиційного співу.

Учасники курсу досліджували власне тіло та голосовий апарат, вчилися чути, приймати і любити свій голос, досліджували його в різних проявах – від шепоту до гучного вигуку, співаючи традиційні пісні, навчалися видобувати рівний, сильний і глибокий звук.

Віра Ібрямова-Сиворакша каже, що традиційний спів – найприродніший, адже так співали усі наші предки. Такий спосіб співу існує сотні, а то й тисячі років, впродовж яких він відшліфувався, тому все зайве і незручне для тіла та голосу просто відсіяло часом.

Учасники курсу, що відбувся  13-15 жовтня в просторі «Інклюзивного Хабу «Простір дії», розташованого в приміщенні Волинського національного університету імені Лесі Українки, на собі перевірили магію традиційного співу. І запевнили, що продовжать вивчати цю тему.