Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець і очільник Міністерства фінансів Ігор Уманський офіційно йдуть у відтавку.

Проекти постанов за номерами 3281  і 3283 про звільнення з’явилися на сайті Верховної Ради вночі, 30 березня.

Раніше про звільнення цих міністрів писали у соціальних мережах, зокрема депутатка Ірина Геращенко, втім офіційного підтвердження не було.

«Місяць пропрацювали міністри фінансів і охорони здоров’я, й вже подали у відставку – в розпал короновірусу», – пише Ірина Геращенко у своєму фейсбуці.

Також депутатка зазначила, що у Раді вже радилися про кандидатів, які можуть очолити міністертва. На посаду керівника МОЗу претендує Максим Степанов, міністром фінансів може стати Сергій Марченко, а міністеркою енергетики може бути Ольга Богуславець.

Проекти постанов про призначення на посади цих людей також є на сайті Ради під номерами, 3284, 3282, 3280. Міністрів Іллю Ємця та Ігоря Уманського призначили на посади четвертого березня. Тоді, уряд Гончарука пішов у відставку.

Щодо нових призначень, то Максим Степанов раніше працював головою Одеської облдержадміністрації, керував ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів». У 2017-му за його сприяння в Одеській області вперше почали тестувати систему телемедицини.

Максим Степанов. Джерело фото: https://kp.ua/

Сергій Марченко працював на різних посадах у Мністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету міністрів. Очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії Кабміну і МОЗ. Є кандидатом економічних наук.

Сергій Марченко. Джерело фото: https://www.segodnya.ua/

Ольга Богуславець є генеральною директоркою директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики і вугільної промисловості. До цього була членкинею наглядової ради «Укргідроенерго». Є заслуженим енергетиком України.

Ольга Богуславець. Джерело фото: Українська правда