Українські вірмени засуджують дії росії і роблять усе, щоб пришвидшити перемогу України в цій війні. Вихідці із країни, де рік тому завершилася війна, а тепер знову розгорілася, – проти путінського режиму.

Більше про позицію та життя українських вірмен на Волині – у матеріалі Марії Вавринюк.

З українськими вірменами ми зустрілися біля церкви, яку релігійна громада почала будувати кілька років тому. Роботи зупинили через війну, як говорять люди, у їхній другій домівці – Україні. Більшість вірмен прибули на волинську землю років сорок тому. Хтось тут служив, хтось вчився.

«Ми вважаємо, що Україна вже наша батьківщина, а для наших дітей тим паче батьківщина. Народилися вони тут, розмовляють україською, ходять у вузи українські», – висловлюється голова вірменської громади на Волині Ншан Антонян.

Родина Арсена переїхала до Луцька у 90-х, коли в Азербайджані розпочалася війна. Тепер вона прийшла у їхній український дім.

«Ніхто з нас цього не очікував, і війна, яку розпочала російська федерація, як вчора сказав президент Зеленський, це геноцид української нації», – стверджує український вірменин Арсен Давидов.

Люди розповідають, що тільки пережили війну на батьківщині, де загинули тисячі вірменських солдатів. Тепер, попри перемир’я Вірменії та Азербайджану, конфлікт в Нагірному Карабасі знову набрав обертів. Усюди, куди приходять російські «освободители», стає тільки гірше.

Далі – у відео.