На Волині є чимало старих шкіл, де через зношеність будівель учням доводиться терпіти певні незручності. Серед найбільших проблем – старі дерев’яні вікна, через які виходить тепло. Вирішувати цю проблему взялися у навчальних закладах Голобської громади.

Школі у селі Бруховичі – понад 60 років. Про комфорт учнів тут дбали, як могли. Старі вікна в одному з приміщень утепляли своїми силами:

Кожного року такий був дискомфорт з цими вікнами, оббивали по-різному, клейонкою бувало, різними способами старалися утеплити, бо бувало вітер дуже дув, дуже було холодно”, – каже вчитель фізичної культури школа села Бруховичі Олександр Чубара.

Минулоріч ситуацію вдалося змінити.

Колишні вікна прослужили багато років, вийшли з ладу, десь вже було некомфортно в навчальних кабінетах, тому ми звернулися до народного депутата Степана Івахіва з проханням посприяти у виділенні коштів на соціально-економічний розвиток території. Степан Петрович відгукнувся”, – розповідає Сергій Гарбарук, голова Голобської громади.

Завдяки сприянню Степана Івахіва Голобській громаді виділили кошти із фонду соціально-економічного розвитку. Більше 70 тисяч залучили для школи у Бруховичах, там замінили вісім вікон у харчоблоці.

“Завдяки Степану Івахіву в нас з’явилися гарні, затишні вікна, тепер діткам набагато тепліше стало їсти, нам теж само стало тепліше працювати. Дуже дякуємо за такі гарні вікна”, – каже кухарка шкільної їдальні Надія Пасочник.

Віджили своє і шкільні вікна у Радошині. Тут навчається 121 учень з чотирьох сіл. На заміну вікон для навчального закладу виділили майже 300 тисяч гривень.

В 2021 році замінили ми 19 вікон і на сьогоднішній день маємо ще потребу в заміні 25 вікон. Школа побудована у 1993 році, звісно, що з заміною вікон, тепловий режим в школі значно покращився”, – каже директор ЗОШ І-ІІІ ст. села Радошин Михайло Щесюк.

Більше 20 вікон замінили і в опорному навчальному закладі Голобської громади. На це витратили понад 400 тисяч гривень. Ще 30 нових конструкцій встановлять цьогоріч.

В навчальних кабінетах дуже тепло, дуже комфортно. Ми дуже вдячні народному депутату Івахіву за те, що він прислухається до тих потреб, які є на його окрузі “, – зауважив голова Голобської громади Сергій Гарбарук.

Над комфортом для учнів продовжують працювати. Решту старих вікон у навчальних закладах Голобської громади замінять у 2022 році.