Проблема трудової міграції не втрачає актуальності крізь призму років. Хтось їде в іншу країну, щоб покращити рівень життя, для когось – це єдиний шанс заробити кошти на певні потреби. Нині найчастіше в пошуках заробітку мігрують до Польщі або Чехії.

Якщо у 2017 році кількість вибулих волинян становила 9,5 тисячі осіб, то вже торік цифра зросла більш як вдвічі. З них щорічно 6 сотень залишаються жити на теренах інших країн.

Тарас Гарбарчук консультує людей, які планують виїхати за кордон з метою працевлаштування. Чоловік зазначає, що за останній рік масово почали їхати на заробітки молоді люди.

Одна справа, коли гарно оплачувані вакансії за кордоном шукають люди середнього віку. Зовсім інше, коли масово виїжджають юнаки та юнки, які, за словами чи не всіх чиновників, є майбутнім України. Лучани переконані, що молодь має шукати шлях для розвитку на Батьківщині.

Якщо більшу частину вікових працівників можна повернути, то молодь шукає перспектив кращого майбутнього. Хтось повертається із гірким досвідом, а комусь подобається і він залишається. Все ж, масові трудові міграції вкотре свідчать про низький рівень життя українців, та вузькі можливості для розвитку.