На Тернопільщині монахиня родом з Луцька всиновила дев’ятеро дітей.

У Чорткові на початку вересня створили перший дитячий будинок сімейного типу, повідомляє видання 20 Хвилин.

Зараз у ньому проживає дев’ятеро дітей, яких всиновила монахиня сестра Йосафата.

“То не я так вирішила, це так Господь подбав, – каже сестра Йосафата. – Я пішла за Його покликом. Бачите слово “монах” то від слова “один”, але така була Божа воля, щоб я була не сама”.

У 2012-му році сестра Йосафата вирішила допомогти одній родині, що потрапила у кризову ситуацію.

“Мама трьох дітей серйозно захворіла, – продовжує монахин. – Дітей вилучили у сім’ї, а я готувала їх до Першого причастя. Вони дзвонили до мене, просили, щоб я допомогла, щоб забрала їх додому. Я пообіцяла їм, що зроблю це”.

Спочатку прийомних дітей було троє, потім сестра забрала ще двох дітей, від яких мама відмовилась. Із п’ятьма дітьми сестра Йосафата кілька років жила у Єпархіальному управлінні біля Владики Димитра Григорака, єпископа Бучацького. За її словами, приміщення було зовсім непристосоване для дітей. Тому згодом за Єпархіальні кошти для родини придбали просторий будинок.

Сама сестра Йосафата родом з Луцька, на Тернопільщину вона приїхала на запрошення Владики Дмитра разом із іншими сестрами.

“Я пішла в монастир, коли мені було 15. – каже сестра. – Я маю катехитичну освіту та освіту соціального працівника. До дітей завжди тяжіла душа. І так дав Бог, що все життя із ними”.

Жінка зізнається, що із дітьми буває нелегко, але коли є взаєморозуміння у сім’ї, життя в молитві та бажання спілкуватись – то будь-які труднощі під силу.

“На початку було видно, що дітям бракує любові, – продовжує сестра Йосафата. – Вони ревнували мене до книжок, адже коли ми створили сім’ю, я ще сама була студенткою, а потім все владналось. Кожен у сім’ї має свої обов’язки, а разом вони складаються у великий пазл”.

Сестра Йосафата говорить, що сім’ю дуже підтримує церква. Від держави допомоги вистачає лише, якщо діти не хворіють.

“На одну дитину держава виділяє два прожиткових мінімуми в місяць. – говорить монахиня. – У дітей практично у кожного серйозні проблеми зі здоров’ям, тому буває важко. Але коли сім’я дружня – все під силу”.

На запитання, чи справляється одна людина зі стількома людьми сестра посміхається.

“Нас є багато, і кожен ще має свого Ангела-Хоронителя, який помагає нам”, – каже вона.

Офіційне відкриття Будинку сімейного типу відбулось на початку вересня. Напередодні з міського бюджету виділили 35 тисяч гривень для купівлі побутової техніки у цей дитячий будинок сімейного типу. За кошти для дітей придбали ноутбук, морозильну камеру та посудомийну машину.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Родина з Ковельщини створила дитячий будинок сімейного типу