Складно представити собі щось більш просте та ефективне, ніж рукав. Пожежний шланг — це класика, але його теж потрібно вміти правильно монтувати та експлуатувати. Подивимось, як це робити та що за нюанси при цьому враховувати.

Звісно, рукави можуть бути різними, гнучкими, напірними, всмоктувальними. Проте купити пожежний шланг будь-якого з цих типів сьогодні можна без особливих складнощів. Й підключаються та використовуються всі вони схожим чином.

Нюанси монтажу пожежного шлангу

Дотримуйтесь 4 наступних простих правил:

  1. Встановлюйте коліна там, де рукав буде різко змінювати напрямок — це допоможе уникнути перегинів.
  2. Монтуйте затримки там, де шланг піде вертикально — вони зроблять закріплену лінію подачі води достатньо надійною.
  3. Підготуйте корсетні та стрічкові затискачі — вони можуть знадобитися під час експлуатації, у разі виникнення протікань.
  4. Відкривайте клапани напірних патрубків поступово — це дозволить унеможливити різке підвищення тиску при вмиканні насоса.

Змонтувавши пожежний шланг таким чином, ви створите всі передумови для подальшої експлуатації. Але, щоб в майбутньому виникало якнайменше проблем, користуватися рукавом теж потрібно правильно. Нижче ми розглянемо, як саме.

WsoO1Xnp72EQ0KyZyOK6HDBG-SJRmeyVg42Cw3whc1Y1QkPEWcWZwQrWpaHNzuNPSiT9DmSnFNXpJ_uoGZqgxrv9GEoUKIk2jKHVqoHUWFBf9SdgEj7al66cw7uakVRJUko3gqgEQkwJ90fk5g_SlfU

Особливості експлуатації пожежних шлангів

Перш за все, ознайомтесь з інструкцією до обраного обладнання. Ви точно побачите там ті нюанси, які раніше видавалися незначними, але насправді є дуже важливими.

Експлуатуючи пожежний шланг, дотримуйтесь наступних правил:

  • Не перегинайте рукав, щоб він не порвався під тиском води.
  • Слідкуйте за герметичністю колін та інших місць з’єднань, аби уникнути появи протікань.
  • Не допускайте, щоб шланг контактував з палаючим об’єктом, горючими сполуками, хімічними речовинами — щоб не пошкодити обладнання.

Будь-який рукав, особливо якщо ви активно його використовуєте, потребує догляду. Насамперед, регулярних перевірок на цілісність оболонки та щільність з’єднань. Провести їх можна під час гідравлічних випробувань. Також шланг потрібно промити після використання, висушити та скачати — для цього є спеціальні машини, верстати, установки.

Рукав також слід правильно зберігати між використаннями. А саме в згорнутому вигляді, намотаним на котушку. Й місце для цього слід підібрати відповідне — з нормальним рівнем вологи та досить темне, щоб на протипожежне обладнання не потрапляли прямі промені сонця.

Доведено, правильний монтаж і, особливо, експлуатація підвищують експлуатаційний ресурс пожежного шланга майже втричі — тож не допускайте помилок.