Яскрава атрибутика, лячні костюми, пітьма та атмосфера загадковості. Все, як кажуть, в одному флаконі. Найбільше захвату від Геловіну отримує молодь.

Хоча, не студентами єдиними. Викладачі також залюбки занурюються в атмосферу веселощів та страху.

Викладач культурології увібрався в костюм смерті. Каже, боятися панянки з косою не варто.

Організувати цю Геловінівську вечірку запропонували студенти – викладачі ж ідею підтримали.

Історія виникнення свята чортівні неоднозначна. Одні кажуть, що почалась вона з кельтів, які – з переходом на осінній час – намагалися задобрити сили темряви. Є й ті, хто вбачає й українське коріння.

Доклалися до відзначення цього свята й католики. В сьомому столітті папа Григорій І закликав місіонерів не боротися з язичницькими святами, а християнізовувати їх. Так, кельтське свято стало днем всіх святих. Проте, нині католики відхрещуються від Геловіну, принаймні, в його сучасному вигляді. 1 листопада римо-католицька церква і зараз відзначає урочистість всіх святих, 2-го — спомин всіх померлих. Геловін, натомість, називає світським карнавалом.

Категорично проти Геловіну налаштована й православна церква. Зокрема, напередодні митрополит Луцький і Волинський Михаїл прирівняв такі святкування до дияволопоклонництва.

Гріховним відзначення Геловіну називають і мусульмани.

У Рівному міськрада навіть заборонила пропаганду Геловіну в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності. Луцькі ж можновладці  вважають, що варто розмежовувати «світське» і «церковне».

Нині Геловін все більше нагадує масштабну акцію в світі, яка дуже добре комерціалізувалася. Зокрема, активно підтримують ідею святкування Геловіну ресторани та кафе. Це добре видно з оформлення вітрин, організації тематичних вечірок в клубах та спеціальних пропозицій в меню. Розважатися в такий спосіб чи ні – справа особиста. Так чи інакше, а вибір завжди – за вами.

Костюм смерті або відьми, гарбуз, в якого світяться очі, кров – усе це нині невід”ємні атребути з Геловіну. А от декілька століть тому цей день пов’язували з вшануванням всіх святих. Але сучасні традиції святкування ночі на 31 жовтня не тільки йде врозріз з релігійними догмами. До прикладу Рівненська міськрада навіть заборонила цьогорічні Геловінівські заходи. Одні кажуть, що – це язичництво та ідолопоклоніння, в той час як молодь нічого окультного в Геловіні не вбачає.