Міністерство охорони здоров’я заявляє, що розробка електронних листів непрацездатності, або лікарняних, наближається до завершення, їх уже тестують.  

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань цифровізації медичної сфери Ярослав Кучер на брифінгу у МОЗ, інформує Українська правда.

«МОЗ разом із партнерами… завершують розробку цільової моделі впровадження електронних листків непрацездатності – функціоналу, який забезпечить запуск електронних лікарняних із повною інтеграцією в електронну систему охорони здоров’я», – зазначив посадовець.

Він розповів, що електронні листки непрацездатності базуватимуться на медичному висновку про тимчасову непрацездатність.

Базовий функціонал, який зараз розроблено для тестової експлуатації, тестували в лютому, повідомив Кучер.

Як це працюватиме: пацієнт звертається до лікаря, лікар оглядає хворого та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) відповідно до категорії – вагітність та пологи, професійне захворювання тощо. Через веб-інтерфейс медичної інформаційної системи вносяться дані в ЕСОЗ, там формується електронний листок непрацездатності для передачі в інші зацікавлені органи.

Заступник голови МОЗ наголосив, що мета цифровізації цього процесу – щоб не людина носила папірець, а щоб документ ходив по реєстрах автоматично: «Мають ходити дані в системі, а не люди. Корінці підшивати – має зникнути як радянський рудимент».

Також це має зменшити навантаження на лікарів. Лікарі зможуть підтягувати дані з єдиної системи, а не заповнювати їх на іншому порталі, як планувалося раніше.