Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме посилити карантинні обмеження через поширення COVID-19: повністю заборонити масові заходи, закрити спорт-комплекси й басейни, у ТРЦ дозволити працювати виключно магазинам, закривати порушників карантину.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко на брифінгу 5 листопада, – пише Українська правда.

“Сьогодні МОЗ хоче запропонувати уряду додаткові карантинні обмеження на території України. Вони будуть стосуватися обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово-розважальних центрах. Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі і щоб це не впливало на економіку нашої країни.Також хочемо просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів. Обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів”, – сказав Ляшко.

Також хочуть заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм, що прописані в постанові Кабінету міністрів України. Це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються – щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень.

Ляшко додав, що у постанову внесуть рекомендацію суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування  осіб старше 60 років, а саме з 10-ї до 12-ї години. За словами головного санлікаря, це не заборона людям похилого віку ходити в магазини чи аптеки в інший час, але МОЗ сподівається, що люди інших вікових груп не будуть в цей час відвідувати магазини й аптеки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В Україні – 9850 нових випадків коронавірусу, на Волині – 345

Ляшко зазначив, що люди віком “60+” найважче переносять коронавірусну хворобу і мають найбільше  ускладнень, 71% усіх смертей від COVID-19 в Україні – серед людей похилого віку.

МОЗ також буде пропонувати, щоб у “червоній зоні” застосовували всі передбачені обмеження, без вибірковості, якщо на цій території понад 320 хворих на 100 000 населення і показник позитивних результатів 20% від усіх протестованих за останні 7 днів.

А словами Ляшка, зараз у цілому по Україні такий показник – 19%, але є регіони, де 42%.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Уряд не планує вводити локдаун, але карантин можуть посилити, – Шмигаль