Волинянам розповіли, як можна замовити “муніципальну няню”.

Про це повідомляє керівник територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик.

Послуга “муніципальна няня” в Україні почала діяти з січня 2019 року, завдяки якій відтепер можна відшкодувати витрати на няню для дитини до 3 років. Тобто державою здійснюється щомісячна адресна компенсаційна виплата матері, батьку або опікуну за послуги догляду за дитиною. Її отримувачі – це батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Хто може бути “муніципальною нянею”?

Будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець; юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми. Важливо – державні та комунальні заклади дошкільної освіти не можуть бути “Муніципальною нянею”.

Скільки відшкодовує держава?

Варто знати, що допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шестирічного віку на термін визначений у договорі. З нового року ця сума становить 1626 гривень. Головне, щоб був укладентий договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Куди потрібно подати для призначення допомоги?

Звертатися слід до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Отже, підсумуємо – право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали у письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.