В Омельному, як і чи не в кожному українському селі, є церква. Храм побудували ще наприкінці 18 століття за старовинною технологією – без жодного цвяха.

Але за радянських часів із неї зробили осередок комуністичної пропаганди. Така практика, кажуть історики, була не рідкістю.

Музей атеїзму проіснував десять років. Це була ініціатива тодішнього голови сільради та вчителя. Нинішній ж староста тоді був ще школярем. Згадує, їх тоді водили у церкву на екскурсію.

Найцікавіше те, кажуть місцеві, що музей існував поруч з християнськими символами. З храму так і не винесли іконостас, якому до речі більше 100 років. А всіх, хто хотів зняти дзвони – миттєво спіткали нещастя.

Про ті події пам’ятає і 80-річна Галина Бугайчук. Вона переїхала в Омельне ще дівчинкою. Сім’я була набожна, тож ходили до храму щотижня. Вже в роки незалежності Галина стала однією з тих, хто взявся за відновлення святині.

Нині – це пам’ятка архітектури національного значення. Омельненську церкву можна побачити в центрі села біля дитячого садка.