Єдиний у західному регіоні України військовий музей, відзначає 20-річчя діяльності. В 1999 році Міністерство оборони виділило в центрі Луцька військове містечко, де й облаштували спочатку відкритий майданчик військової техніки та озброєння, а згодом  інші експозиції.

Зараз  у фондах музею близько 1000 експонатів. У трьох додаткових залах  представлені бойові прапори, предмети форми одягу й армійського побуту, документи та фотографії. Директор закладу розповідає, що колекції унікальних матеріалів постійно збільшуються.

Директор закладу додає: до військового музею часто привозять тематичні виставки з інших країн, зокрема Чехії та Польщі. Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур каже, що сам часто навідується до музею і радить кожному відкривати для себе цікаві сторінки історії.

Із початком бойових дій на сході України у музеї відкрили окрему експозицію, пов’язану з  трагічними подіями та воїнами АТО.

Директор музею Ігор Пасюк розповідає, що військові експонати користуються неабиякою популярністю – за останній рік музей відвідали більше 20-ти тисяч чоловік. Однак, є проблеми, які потребують негайного вирішення.

Все ж, запевняє Ігор Пасюк, попри будь-які проблеми, музей військової техніки буде розвиватися.