Голова Волинської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович розповів, що вже сформований батальйон афганців, який готовий виконувати будь-які завдання на випадок повномасшбатного вторгнення Росії на територію України.

Про це він сказав у програмі «На тижні» на 12 каналі 12 лютого.

«Сьогодні я з упевненістю можу сказати, що в нас існує афганський батальйон, який є резервний. У випадку повномасштабного вторгнення ми готові йти на передову… Ми готові до будь-яких сценаріїв, які тільки можуть бути. Нас не злякає, повірте, ніхто. Ми вже бачили в житті все, що може бути», – заявив Григорій Павлович.

«Кожен чоловік, який підтвердив свою присутність у батальйоні, сказав: «Я готовий, нема питань».
Є номери телефонів, і як тільки незрозумілі рухи з боку Росії – протягом доби ми збираємося. Нам відступати нема куди», – сказав голова організації.

За його словами, воїни-афганці – якраз ті, хто точно знає, як діяти у випадку війни, адже частина з них, окрім війни в Афганістані, пройшли і Майдан, і зону АТО.

«Ми були перші на Майдані. Усі знали, де наші намети стоять. Тому що це люди, які мають бойовий досвід. І в зоні АТО теж афганці були і є в різних підрозділах. До речі, перший поранений в Іловайську – боєць «Світязя», ветеран Афганістану Славік Романюк. Він отримав осколкове поранення між бронежилетом у печінку, досі осколок там є», – розповів голова волинських афганців.

Оцінюючи загрозу війни, він каже, що потрібно бути готовим до будь-якого сценарію.

«Коли Білорусь прийняла російські війська на навчання раз, другий, третій, коли йде розгортання військових госпіталів, перекидання техніки й особового складу в Крим… Дуже багато нюансів, які чітко вказують, що Росія не збирається жартувати з нами. Ми повинні готувати себе і своїх дітей… Може, хватить розуму розумним головам розрулити ту ситуацію, але бачу, що щораз воно накаляється і накаляється», – зауважив Григорій Павлович.