Українські боксери Олександр Усик та Василь Ломаченко знялися у документальному фільмі “Здрастуй, брате! Христос воскрес”, у якому розповідають про дружбу з російськими спортсменами і розмірковують про те, що “ми один народ”.

Фільм розповідає “про віру, дружбу, братів у Христі” українських і російських спортсменів, які “у нелегкі часи для канонічної православної церкви України” залишаються відданими Богу, вірі, вітчизні, йдеться в описі до фільму, – пише BBC Україна.

У стрічці Василь Ломаченко каже, що у нього є багато друзів, родичів і суперників в Росії.

“Я не можу просто перестати з ними спілкуватися, бо мені сказали, що це країна, яка воює з моєю країною. Це не вкладається у моїй голові. По суті ми є одним народом. Я з дитинства, коли ріс, для мене не було поняття Росія, Україна, Білорусь, що це інші люди, що це інша країна, що це кордони якісь. Я весь час думав, що ми – єдиний народ, що православні християни всі. Ми живемо всі на одній землі”, – сказав спортсмен.

У стрічці розповідають про роль віри у житті, про те, як спортсмени відвідували храми.

Олександр Усик каже, що дружить з людьми з різних міст і країн і йому не так важливо, якої вони національності.

“Ми з хлопцями, які живуть у Москві, тренувалися, їли кашу з однієї миски, пили чай з однієї чашки, а зараз бачите, хтось ділить портфелі, а я маю ділити дружбу з цією людиною? Та я буду продовжувати з ним дружити. Мені все одно, що мене хейтять”, – сказав спортсмен.

У стрічці показують церковну службу у двох монастирях – у російському Корсунській Князь-Володимирській чоловічій пустині і у Києво-Печерській лаврі.

Окрім українців, у фільмі знялися два російські спортсмени, а саме боксер Олександр Трубников і боєць рукопашного стилю Олексій Назаров. Також у зйомках брали участь різні священнослужителі.