Намісник Свято-Миколаївського монастиря у селі Жидичин Константин Марченко стверджує, що не існує критичного ставлення церкви до спалювання тіл померлих людей, адже після цього їх все одно хоронять у землі.

Про це він сказав у програмі «Духовність» на 12 каналі.

За його словами, зараз у маленьких містах тіла традиційно закопують у землю. У великих же – таких, як Київ, Одеса, Харків, де є крематорії, без жодних проблем померлих людей спалюють, і церква не засуджує це.

«Я був на Байковому кладовищі в Києві, там збоку є крематорій. Абсолютно нормально хоронять православних людей в силу того, що немає землі. Якщо ми говоримо про Волинь і про Луцьк, ми скоро до цієї проблеми однозначно прийдемо», – запевняє священник.

Він розповів, що вже були випадки, коли у селі Жидичин біля Луцька хоронили рештки тіл людей, які були спалені. Йдеться про заробітчан, які померли під час пандемії за кордоном. Їхні тіла спалювали, а рештки після кремації передавали додому для захоронення.

«Церква не критично до цього ставиться. Є таке поняття «соціальна доктрина церкви». Є постанова, що ми маємо хоронити своїх людей ось так. Але ніде у цій доктрині не сказано, щ о не можна хоронити ось так. Просто це такий містечковий стереотип. Бо ми ще до цієї проблеми не дійшли. А інші дійшли і нормально до цього ставляться», –міркує намісник монастиря.