Із вольєра – у природу. Працівники Звірівського лісомисливського господарства випустили «у вільний політ» 80 фазанів. Уже рік, як тутешні лісники займаються розведенням цих птахів. На території господарства збудували вольєр, а мисливських фазанів закупили в сусідній Рівненщині.

Старший єгер господарства Мирослав Захарусь розповідає – природний ареал фазана – лісостепова зона. Однак, на Волині за нинішніх кліматичних умов птахи почуваються комфортно.

Минулої осені лісники уже випускали у природу півсотні мисливських фазанів. Кажуть, були випадки, коли птахи поверталися до вольєра.

Випускають птахів на галявині поблизу лісу. Пояснюють – тут поряд чагарники, як кормова база, а неподалік річка. Лісники сподіваються, що у природному середовищі птахи дадуть добре потомство. За сприятливих умов кожна самка фазана може вивести мінімум вісім пташенят. Полювання на цих пернатих у Звірівському лісництві нині заборонене. Допоки їх чисЕльність не збільшать у рази.

Олександр Кватирко розповідає – зараз волинські лісники займаються вольєрним розведенням не лише мисливських фазанів. Зокрема, у Звірівському господарстві торік збудували вольєр, куди завезли ланей та Оленів плямистих. Їх також потім випускатимуть у природу. Окрім цього волинські лісники займаються відновленням популяції дикої качки.