У Волинському національному університеті імені Лесі Українки вперше відбувся всеукраїнський фестиваль «Співоче поле», організований на честь засновника квартету «Акорд», колишнього декана факультету мистецтв Андрія Гордійчука.

Про це розповіла його донька, організаторка заходу Анна Зарицька 27 травня у програмі «Ранок LIVE» на 12 каналі.

«Конкурс започаткований факультетом культури і мистецтв ВНУ для того, щоб вшанувати пам’ять Андрія Гордійчука і підтримати талановитих дітей та молодь», – повідомила вона.

За її словами, «Співоче поле» ініціював ще сам її батько, однак за життя не встиг втілити ідею.
Як розповіла Анна Зарицька, перший тур конкурсу, з огляду на карантинні умови, проходив повністю онлайн. У другий тур вийшла половина учасників. З них частина – 57 учасників, які представляли Волинь, Рівненщину і Львівщину, – у другому турі брали участь очно, а 52 учасники з Харкова, Києва, Одеси виступали дистанційно.

Організаторка наголосила, що конкурс відбувався на безкоштовній основі, тобто учасники не платили внесків. Їм достатньо було подати відео з якісним виконанням.

Вік учасників – з 10 до 23 років. Вони виступали у номінаціях «Сольний спів» і «Вокальні ансамблі».
Гранпрі фестивалю отримала 11-річна Анна Ткач – підопічна викладачки факультету культури і мистецтв Інни Кириченко.

«Ця учасниця є знакова. Наступного дня її мама відправила нам невеличке фото, на якому Андрій Миколайович (Гордійчук, – ред.) її ще піврічною тримає на руках. Тому що, як виявилося пізніше, її мама теж закінчувала наш факультет», – розповіла Анна Зарицька.

Цьогоріч членами журі конкурсу були заслужені артисти України, учасники квартету «Акорд» Андрій Зарицький, Олег Гонтар і Віктор Мрочко, народний артист України Василь Чепелюк, заслужений діяч мистецтв України Василь Мойсіюк та викладачка факультету культури і мистецтв Інна Кириченко.

Організатори вважають, що на наступному фестивалі у журі має сидітиме і цьогорічна володарка гранпрі. Надалі фестиваль планують зробити міжнародним. Крім того, хочуть розширити віковий діапазон учасників та перелік номінацій.

Довідково: Андрій Миколайович Гордійчук – колишній декан факультету культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, засновник і керівник чоловічого вокального квартету «Акорд».
Народився 8 грудня 1955 року у Рівненській області.

Закінчив Луцьке педагогічне училище (1975), музично-педагогічний факультет Рівненського педінституту (1979).

Музично-педагогічну та творчу діяльність розпочав у 1979 році в Луцькому педінституті імені Лесі Українки викладачем музично-теоретичних дисциплін.

З 1979-го до 1986 року – керівник духового оркестру педагогічного інституту.

У 1990 році захистив кандидатську дисертацію. У науковому доробку – понад 30 публікацій з питань музично-естетичного виховання студентської молоді.

У 1995-му створив чоловічий вокальний квартет «Акорд» зі студентів інституту мистецтв, який став візитівкою Волині.

Андрій Гордійчук зробив понад 150 обробок та перекладів музичних творів для чоловічого квартету. Під його орудою колектив побував з концертними поїздками в Німеччині, Польщі.

Чоловічий вокальний квартет «Акорд» – лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, усі його учасники мають звання заслужених артистів України.

Андрій Гордійчук помер 15 серпня 2018 року.