На кордоні з Росією вже тестують біометричний контроль. В основних пунктах пропуску вже встановили спеціальні мобільні комплекси для зняття відбитків пальців.

З нового року система запрацює у 157-ми міжнародних пунктах пропуску для наземного транспорту і в аеропортах. Біометричні комплекси підключені до баз даних Інтерполу.  Контроль проводитимуть з допомогою автоматизованої системи обміну інформацією “Гарт”. Вона створена для контролю за рухом осіб, автомобілів та вантажів на кордонах. В осіб, які в’їжджають в Україну, перевірятимуть паспорти, ID-карти, водійські посвідчення і техпаспорти. За словами прикордонників, технічні проблеми при в’їзді в Україну можуть виникнути лише у туристів, без біометричних паспортів. Громадяни України можуть повернутися на батьківщину, маючи на руках паспорт будь-якого зразку. Біометричний контроль не торкнеться і кримчан, але паспорти російського зразка з реєстрацією в Криму недійсні.

У Держприкордонслужбі України наголосили на тому, що біометричні дані на кордоні при в’їзді в Україну зніматимуть у всіх іноземців, незалежно від країни походження. Виключення робитимуть для громадян тих держав, з якими  укладені відповідні партнерські угоди.