На базі КП «Луцькводоканал» запровадили сучасну геоінформаційну систему.

Її презентували 18 вересня, – повідомив на своїй сторінці у фейсбуці перший заступник міського голови Луцька Григорій Недопад.

В минулому, під час виникнення аварійних ситуацій в мережах чи необхідності заміни трубопроводу працівникам підприємства доводилось працювати «в сліпу». Вони розкопували ту чи іншу ділянку мережі, щоб побачити її стан. А нова ГІС-система забезпечить повну ревізію усіх наявних мереж водопостачання та водовідведення у Луцьку. Це дозволить точно виявляти всі проблемні зони та поступово усувати їх, забезпечить економію води і правильний розподіл тиску в трубопроводах.

Очікуваний економічний ефект від впровадження геоінформаційної системи дозволить підприємству вивільнити мільйони гривень, знизити витрати води, захищатиме від перепадів тиску при будівництві нових житлових комплексів тощо.

“Без впровадження ГІС-системи комунальні підприємства не можуть бути ефективними. Тому йдемо в ногу з часом, в майбутньому плануємо запровадити такі системи і на підприємстві «Луцьктепло», і в мережі зливової каналізації. Для того, щоб надавати якісну послугу, необхідно мати настільки точну і сучасну електронну систему контролю та оптимізації роботи”, – написав Григорій Недопад.